fbpx
25 kwietnia 2020

Polityka prywatności

Kim jesteśmy

iLabs sp. z o.o.,
ul. Złota 75a/7, 00-819 Warszawa
KRS: 0000434173, NIP: 9512360031, REGON: 146309572

Adres naszej strony: https://sitecare.pl

Jakie dane osobowe zbieramy i dlaczego je zbieramy

Zamówienia

W celu realizacji zamówień, księgowości oraz kwestiach podatkowych i prawnych zbieramy dane osobowe podawane w formularzu zamówienia: imię, nazwisko, pełny adres, e-mail, opcjonalnie nazwę firmy oraz numer identyfikacji podatkowej. Dane te są zbierane oraz przetwarzane w celu realizacji zamówienia oraz wymogów podatkowych, np. zapisujemy adres IP w celu prawidłowego obliczenia podatku VAT dla kraju klienta.

Komentarze

W przypadku, w którym zdecydujesz się dodać komentarz i podać następujące dane: pseudonim, imię, nazwisko, adres e-mail oraz adres IP, dane te są zbierane i przetwarzane są w celu realizacji usługi komentarzy w serwisie – pierwotnie świadczonej za pomocą usługi Disqus, ale zabezpieczanej również na naszym serwerze. Adres IP jest przetwarzany dla celów bezpieczeństwa oraz w celu wyeliminowania ewentualnych nadużyć w systemie komentarzy.

Formularze kontaktowe

Jeśli zdecydujesz się na kontakt poprzez formularz kontaktowy, formularz wsparcia lub bezpośrednio na nasz adres e-mail, będziemy zbierać podane dane i przetwarzać je w celu kontaktu z tobą oraz realizacji usługi pomocy technicznej. Dane te zostaną zapisane na naszym serwerze oraz przesłane do systemu Help Scout, za pomocą którego świadczymy usługę pomocy technicznej oraz kontaktujemy się z naszymi użytkownikami.

Newsletter

Możesz zapisać się do naszego za pomocą formularza na naszej stronie, poprzez podanie adresu e-mail. Podany e-mail zostanie wykorzystany wyłącznie w celu wysyłki newslettera przez system FreshMail. Twój adres e-mail zostanie przesłany i będzie przetwarzany przez FreshMail. W dowolnym momencie możesz wypisać się z newslettera klikając w link dostępny w każdym newsletterze.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Te witryny mogą zbierać informację o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie (np. YouTube).

Dane użytkowania

Podczas korzystania z naszych produktów (wtyczek) możesz wyrazić zgodę na zbieranie danych użytkowania. Zgoda jest dobrowolna i może być wycofana w dowolnym momencie.

Analiza statystyk

Twoje dane mogą być również zbierane i przetwarzane w celu pomiarów statystycznych za pomocą np. Google Analytics, Hotjar, Heap Analytics. Statystyki uzyskane w ten sposób pomagają nam na lepsze zrozumienie potrzeb naszych klientów oraz udoskonalania usług.

Z kim dzielimy się danymi

Aby oferować usługę i prowadzić spółkę udostępniamy dane osobowe w celu realizacji usług niezbędnych przy prowadzeniu firmy. Od strony administracyjnej są to np. nasi pracownicy, biuro księgowe. Od strony technologicznej są to np. Google, Facebook, Twitter, Disqus, SiteGround, The Camels, Help Scout, FreshMail. Każdy z tych podmiotów otrzymuje tylko tyle danych osobowych, ile potrzebuje do realizacji usługi. Współpracujemy z podmiotami, które stosują aktualne, dostosowane do RODO zasady przetwarzania danych osobowych, spełniając kryterium tzw. Zaufanych Partnerów. Część danych osobowych może być przekazywana Europejski Obszar Gospodarczy, co jest podyktowane zlokalizowaniem centrów przetwarzania danych tych firm, jednakże zawsze zgodnie z unijnym zasady przekazywania danych osobowych z Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych w oparciu o tzw. standard Privacy Shield.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Twoje dane będziemy przetwarzać tylko przez okres, w którym będziemy mieć ku temu podstawę prawną, czyli do momentu, w którym:

  • przestanie ciążyć na nas obowiązek prawny, zobowiązujący nas do przetwarzania twoich danych (zwłaszcza związanych z księgowością),
  • zostanie przyjęty twój sprzeciw wobec przetwarzania twoich danych osobowych w przypadku, gdy podstawą przetwarzania twoich danych był uzasadniony interes administratora,
  • cofniesz zgodę na przetwarzanie danych, jeśli to ona była jego podstawą.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika, złożone zamówienia, zapisałeś się do newslettera albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobowych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobowych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Kontakt

Jeśli chcesz się skontaktować w sprawie polityki prywatności lub wycofać zgody, napisz do nas na: hi@inspirelabs.pl.